انواع آمپول و سرم

نویسنده:

honest-es-admin

تاریخ انتشار:

اکتبر 17, 2023

برچسب ها:

اشتراک گذاری در:

در این مقاله آنست درمان در تهران به شرح انواع آمپول و سرم می پردازیم.آمپول و سرم دارو های تزریقی هستند که به علت اثر گذاری سریعی که دارند، به میزان زیادی از آن ها در علم پزشکی استفاده می شود. در برخی از موارد از آمپول سرم و در موارد ضرروی که بیمار به سرعت نیاز به یک یا چند مواد دارویی نیاز دارد، استفاده می شود تا به صورت تزریقی آن مواد را وارد بدن وی کنند. در برخی از موارد دیگر به علت وجود عدم توانایی بیمار برای بلع دارو های خوراکی، توسط پزشک آمپول و سرم تجویز می شود.

انواع آمپول و سرم

بعد از آمپول ها، سرم ها یکی از پرکاربرد ترین دارو های تزریقی هستند که در علم پزشکی به میزان زیادی از ان ها استفاده می شود. پزشکان در موارد زیادی آمپول و سرم برای بیمار تجویز می کنند. درمواقعی که بدن بیمار آب زیادی از دست داده و آب دست رفته در مدت زمان کوتاهی باید جبران شود، در زمان هایی که سیستم ایمنی بیمار به شدت تحلیل رفته و هر چه سریع تر باید بهبود پیدا کند، در مواقعی که باید دوز زیادی از دارو به بدن بیمار برسد و دیگر مواردی مشابه، حتما حتما باید از سرم استفاده شود.

اگر مراجعه به بیمارستان و انجام تزریقات برای شما کار زمانبر و دشواریست یا اینکه سالمندان و کودکانی دارید که قرارگرفتن در محیط بیمارستان آن ها را در معرض ابتلای بیماری های عفونی قرار می دهد و… می توانید از خدمات تزریقات در منزل آنست درمان استفاده کنید.

انواع سرم و آمپول در خطوط تولید مخصوص خودشان توسط افراد متخصص تولید می شوند. البته برخی از آمپول ها و سرم ها نیز از کشور های خارجی به کشور ما وارد می شوند؛ اما از آن جایی که موارد مصرف آمپول و سرم در کشور ما زیاد است، اگر تولید آن ها توسط خطوط تولید داخلی صورت نگیرد، قطعا با کمبود دارو های تزریقی مواجه خواهیم شد.

در ادامه چند تا از آمپول ها و سرم های پر مصرف را نام برده و راجع به موارد مصرف آن ها صحبت خواهیم کرد.

آنست درمان ارائه دهنده خدمات پرستاری و پزشکی در منزل از جمله:

بخیه در منزل

آزمایش در منزل

انما در منزل

پانسمان در منزل

سنوگرافی در منزل

و….در منزل است.

آمپول پرومتازین

داروی پرومتازین دارویی است که توانایی مسدود سازی تعداد زیادی از سیگنال ها را در مغز و بدن دارد. این سیگنال ها می توانند سیگنال های متفاوتی باشند و سیگنال هایی که سبب به وجود امدن استفراق یا حمله های آلرژیک می شوند، نمونه هایی از ان ها هستند.

امپول پرومتازین یکی از انواع آمپول و سرم است که در مواردی که بیمار با مشکلاتی مانند بی خوابی، حساسیت و آلرژی، کهیر، استفراق، سرگیجه، گرما زدگی، دریا زدگی، سرفه  و … مواجه است، توسط پزشک متخصص تجویز می شود. این آمپول نیز مانند دیگر انواع آمپول و سرم به تجویز پزشک نیاز دارد و نباید به صورت خودسرانه تهیه و تزریق شود.

آمپول آلبومین 

آلبومین نوعی پروتئین تولید شده توسط کبد است که در پلاسمای خون جریان پیدا می کند. آمپول آلومین مانند برخی دیگر از انواع آمپول و سرم، از پروتئین های موجود در پلاسمای خون انسان ها ساخته می شود و تزریق ان به بدن افراد، سبب افزایش حجم پلاسما یا سطح آلبومین خون فرد خواهد شد.

این دارو با هدف جایگزین شدن حجم زیاد خون از دست رفته برای بیمارانی که دچار تروما، سوختگی زیاد، آسیب دیدگی و شکستگی و … شده اند، توسط پزشک تجویز می شود. همچنین این دارو در موارد دیگه ای نیز استفاده می شود که دوز مورد استفاده در هر مورد نسبت به صلاحدید پزشک متفاوت است.

تزریق آمپول آلبومین سبب تنظیم فشار خون اسموتیک کلوئیدی در بدن بیمار می شود. این امپول نیز مانند دیگر انواع آمپول و سرم حتما باید با نسخه پزشک تهیه شود. برای تزریق انواع آمپول و سرم که توسط پزشک تجویز شده اند، نیازی نیست که به بیمارستان ها و مراکز درمانی مراجعه کنید. تنها کافی است با مجموعه آنست درمان تماس گرفته و درخواست خود را به کارشناسان اعلام کنید.

طی مدت زمان کوتاهی، پزشک های اعزامی با امکانات کامل به محل مورد نظر شما امده و تزریقات شما را انجام خواهند داد.

آمپول فلوفنازین

عوارض و موارد مصرف داروی فلوفنازین 

این آمپول در دسته دارو هایی که با عنوان دارو های ضد روان پریشی شناخته می شوند، قرار می گیرد. از آمپول فلوفنازین برای کنترل علائم بیماری های روانی مانند اسکیزو فرنی و دیگر بیماری های مشابه استفاده می شود. این آمپول سبب برقراری تعادل در مواد شیمیایی موجود در مغز شده و به این ترتیب اثر خود را بر مغز بیمار وارد می کند.

یکی از مزیت های آمپول فلوفنازین نسبت به دیگر انواع آمپول و سرم این است که با تزریق این آمپول در بدن بیمار، فلوفنازین با سرعتی کم در بدن آزاد شده و به این ترتیب بین 2 تا 5 هفته بعدی باید برای تزریق مجدد آن اقدام کرد و نیازی به تزریق های کوتاه مدت نیست.

اولین دیدگاه را بنویسید

درخواست رزرو نوبت

جهت رزرو نوبت لطفا فرم زیرا تکمیل نمایید

ساعت کاری پزشک:

شنبه-16:00 - 20:00

|

دوشنبه-16:00 - 20:00

|

چهارشنبه-16:00 - 20:00

"(الزامی)" indicates required fields