مقایسه تزریق آمپول و سرم با دارو های دیگر

نویسنده:

honest-es-admin

تاریخ انتشار:

اکتبر 17, 2023

برچسب ها:

اشتراک گذاری در:

آمپول و سرم دو نوع از دارو های تزریقی هستند که مواد دارویی موجود در آن ها به واسطه سوزنی که از ان ها به بدن فرد فرو می رود، وارد بدن می شود. دارو های تزریقی معمولا نسبت به دارو های دیگر کاربرد بیشتری دارند و در مواقع مختلفی توسط پزشکان برای افراد بیمار تجویز می شود.مقایسه تزریق آمپول و سرم با دارو های دیگر

 

یکی از واضح ترین نکاتی که در مقایسه تزریق آمپول و سرم با دارو های دیگر با آن مواجه خواهیم شد، این است که مصرف آمپول و سرم از دارو های دیگر آسان تر است. دارو های دیگر که اغلب خوراکی هستند، برای برخی از افراد مناسب نبوده و سبب به وجود امدن عوارضی برای آن ها خواهد شد. مثلا افرادی که دارای مشکلات گوارشی هستند، در صورت استفاده مداوم از مسکن ها و دیگر دارو های خوراکی، معده آن ها واکنش نشان داده و دچار مشکلات متعددی خواهد شد. به همین علت است که تزریق آمپول و سرم برای این دسته از افراد مناسب تر است.

در مقایسه تزریق آمپول و سرم با دارو های دیگر باید بگوییم که سرعت اثر گذاری آمپول و سرم نسبت به دارو های دیگر بسیار بیشتر است و به محض تزریق آمپول و سرم در بدن فرد بیمار، مواد دارویی وارد بدن شده و اثر گذاری ان ها آغاز خواهد شد. دارو های دیگر که معمولا از طریق دهان به بدن وارد می شوند، به مدت زمانی برای جذب از طریق معده و اثر گذاری بر روی بدن نیاز دارد.

یعنی زمانی که فرد دارو های خوراکی را مصرف می کند، این دارو ها وارد معده او شده و بعد از گذشت مدت زمانی که این مدت زمان برای هر دارو متفاوت است، معده دارو را هضم کرده و مواد دارویی جذب بدن می شوند و اثر گذاری خود را آغاز می کنند. این پروسه برای بیماری هایی که درمان آن ها باید به سرعت انجام شود، اصلا پروسه مناسبی نیست و حتی ممکن است خطراتی را برای فرد بیمار به دنبال داشته باشد.

از طرفی دیگر در مقایسه تزریق آمپول و سرم با دارو های دیگر، باید بگوییم که شدت برخی از دارو های تزریقی از دارو های دیگر بیشتر است. گاهی بدن فرد بیمار برای درمان و یا حتی برای آرام شدن به دوز بالایی دارو نیاز دارد. امکان وارد شدن از دوز بالا از دارو از طریق دارو های خوراکی به بدن فرد بیمار نیست؛ زیرا اگر حجم بالایی از داروی خوراکی به صورت همزمان به بدن فرد وارد شود، معده از خود واکنش نشان داده و ممکن است فرد دچار مسمویت دارویی شود. به همین علت است که در چنین مواقعی از تزریق آمپول و سرم برای وارد کردن دوز بالایی از دارو به بدن بیمار استفاده می کنند.

پس طبق صحبت های بالا می توان نتیجه گرفت که در مقایسه تزریق آمپول و سرم با دارو های دیگر، می توان گفت که تزریق آمپول و سرم دارای سرعت بالای اثر گذاری و همچنین دارای دوز بالاتری در موقعیت ها و شرایط خاص هستند. برای تزریق آمپول و سرم نیازی نیست که حتما به بیمارستان ها مراجعه کنید و بخش زیادی از زمان مفید خود را برای این کار از دست بدهید.

تنها کافی است از خدمات تزریق آمپول و سرم در منزل توسط مجموعه آنست درمان بهره مند شوید. به این ترتیب در حالی که در کمال آرامش در خانه خود به استراحت می پردازید، افراد پزشک اعزامی به خانه شما آمده و اقدام به تزریق آمپول و سرم برای شما می کنند.

آنست درمان ارائه دهنده کلیه خدمات پزشکی و پرستاری در منزل است و این خدمات توسط افراد متخصص و پزشک به صورت کاملا حرفه ای و تخصصی ارائه می شود. برای برخوردار شدن از این خدمات، با مجموعه آنست درمان تماس گرفته و درخواست خود را به کارشناسان مربوطه اعلام کنید. ارائه خدمات پزشکی و پرستاری در منزل، در کوتاه ترین زمان ممکن انجام خواهد شد.

اولین دیدگاه را بنویسید

درخواست رزرو نوبت

جهت رزرو نوبت لطفا فرم زیرا تکمیل نمایید

ساعت کاری پزشک:

شنبه-16:00 - 20:00

|

دوشنبه-16:00 - 20:00

|

چهارشنبه-16:00 - 20:00

"(الزامی)" indicates required fields