بررسی تاثیرات جانبی تزریق آمپول و سرم

بررسی تاثیرات جانبی تزریق آمپول و سرم

نویسنده:

آنست درمان

تاریخ انتشار:

15 بهمن 1402

برچسب ها:

اشتراک گذاری در:

تزریق آمپول و سرم یکی از راه های پیشگیری و درمان بیماری های مختلف است. تاثیر گذاری آمپول و سرم در بدن فرد بیمار بسیار سریع است که علت ان به تزریقی بودن آن ها بر می گردد. دارو های دیگر مانند قرص و شربت که خوراکی هستند، بعد از مصرف وارد معده فرد شده و مدت زمانی طول می کشد که دارو جذب شود و اثر کند؛ اما دارو هایی مانند آمپول و سرم که به صورت مستقیم وارد بدن فرد می شوند، به سرعت تاثیر خود را بر روی بدن ایجاد می کنند.

بنابر این می توان گفت یکی از مواردی که دارو هایی مانند آمپول و سرم بیشتر از دیگر انواع دارو ها استفاده می شوند، اثر گذاری سریع آن ها است. پزشک برای بیمار هایی که به هر علتی سرعت درمان بیماری برای ان ها حائز اهمیت است، آمپول و سرم تجویز می کند. حتی برخی از افراد خودشان به صورت خودجوش از پزشک تقاضای تجویز آمپول و سرم را دارند که به سرعت بهبود پیدا کنند و بتوانند به انجام کار های روزمره خود بپردازند.

اما یکی از مواردی که کمتر افرادی به آن توجه می کنند، این است که تزریق آمپول و سرم نیز مانند دیگر دارو ها عوارضی را برای فرد بیمار به دنبال خواهند داشت. در ادامه به بررسی تاثیرات تزریق آمپول و سرم می پردازیم. با ما همراه باشید.

عوارض تزریق آمپول و سرم

عوارض تزریق آمپول و سرم

تزریق آمپول و سرم حتما باید توسط افراد حرفه ای و متخصص صورت بگیرد. برخی از افراد تصور می کنند که تزریق این دسته از دارو ها آسان است و به همین علت خودشان انجام این کار را به عهده می گیرند؛ در صورتی که این تصور کاملا اشتباه است و روش تزریق از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. در صورتی که تزریق آمپول و سرم به روش های اشتباه صورت بگیرد، عوارض مختلفی را برای فرد بیمار به دنبال خواهد  داشت که برخی از آن ها کاملا جدی و خطرناک هستند.شما می توانید برای جلوگیری از اتلاف وقت در مراکز درمانی و ترافیک از خدمات تزریق سرم در منزل مجموعه آنست درمان استفاده کنید فقط کافیست با شماره های09190950107 و 09026736120 تماس بگیرید تا نیروی متخصص و مجرب تزریقات در منزل در کمترین زمان به محا انتخابی شما اعزام شود.


مطلب پیشنهادی:تاثیر تزریق آمپول و سرم در پیشگیری و درمان بیماری ها


تزریق نا درست آمپول عضلانی ممکن است خطراتی مانند

  • پاره شدن عروق خونی
  • به وجود آمدن آسیب های عضلانی، عصبی و حتی فلج شدن فرد
  • در برخی از موارد عوارض تزریق اشتباه آنقدر شدید است که ممکن است سبب مرگ فرد شود!
  • در برخی از موارد نیز تزریق اشتباه سبب به وجود امدن عفونت های بسیاری در بدن فرد خواهد شد که علاوه بر خطراتی که در بدن او به وجود خواهد آمد، حرکت کردن و نشستن نیز برای او مشکل شده و دیگر توانایی انجام برخی از کار ها را نخواهد داشت.

تزریق اشتباه سرم نیز عوارض مختلف و پی در پی را به دنبال خواهد داشت که سبب به وجود امدن ناخوش احوالی زیادی در فرد بیمار خواهد شد. تزریق سرم یکی از کار های بسیار حساس است و حتما باید توسط افراد متخصص صورت بگیرد. در صورتی که تزریق سرم به روش های اشتباه انجام شود، ممکن است رگ های خونی مهم و حیاتی فرد پاره شده و به این واسطه خون زیادی را از دست بدهد.

در صورتی که سوزن سرم به درستی وارد رگ نشود، مواد موجود در سرم در زیر پوست فرد بیمار جمع شده و خطرات زیادی را برای آن به وجود خواهد اورد. این خطرات گاهی آسیب زیادی را به وجود می آورند که بخشی از آن ها قابل درمان نبوده و یک عمر پشیمانی را به دنبال خواهند داشت. به همین علت است که پیش از واگذار کردن تزریق سرم و یا آمپول خود به افراد غیر حرفه ای، بهتر است به بررسی تاثیرات جانبی تزریق آمپول و سرم بپردازید.

جلوگیری از عوارض احتمالی تزریق آمپول و سرم

جلوگیری از عوارض احتمالی تزریق آمپول و سرم


مطلب پیشنهادی:روش صحیح تزریق آمپول و سرم


زمانی که می دانیم کاری اشتباه و خطرناک هستند، باید به صورت جدی از انجام دادن آن جلوگیری کنید. تزریق آمپول و سرم توسط افراد ناشی و غیر حرفه ای نیز یکی از همین کار ها است. در بالا به چند تا از شایع ترین و مهم ترین عوارضی که ممکن است تزریق اشتباه آمپول و سرم به دنبال داشته باشد، اشاره کردیم. اما چگونه می توان از این عوارض جلوگیری کرد؟

بعد از بررسی تاثیرات جانبی تزریق آمپول و سرم این نتیجه حاصل می شود که یکی از راه های جلوگیری از به وجود امدن این عوارض، این است که این کار را به دست افراد حرفه ای و متخصص بسپاریم. افرادی که در این زمینه دارای تخصص هستند، روش های صحیح تزریق را می دانند و در پی تزریق توسط آن ها، خطر خاصی شما را تهدید نخواهد کرد.

خطرات سرم زدن خودسرانه و بدون تجویز پزشک؛ عوارض سرم زدن زیاد

مطلب زیر از سایت نبض اول آورده شده است:

بعد از سرم زدن حتما احساس خوبی خواهید‌داشت ولی دقت کنید که تزریق پیوسته سرم بدون تجویز پزشک علاوه بر اینکه هزینه دارد می‌تواند عوارض خطرناکی را نیز به همراه داشته باشد.  تزریق سرم‌های ساده به خودی خود خطرناک نیست ولی در برخی درمانگاه‌ها  از روی تجربه داروهایی مانند انواع ویتامین‌ها، آنتی بیوتیک‌ها و کورتون‌ها را به سرم می‌افزایند که ممکن است برای بعضی افراد مضر باشد. دلیل این امر این است که مصرف بدون دلیل آنتی بیوتیک فرد را دچار عوارض خطرناک مقاومت میکروبی و انواع اسهال می‌کند و تاثیری در بهبودی بیمار ندارد.

مصرف خودسرانه دگزامتازون که که از دسته داروهای کورتیکواسترویید‌ها و کورتون‌ها است در طولانی مدت می‌تواند فرد را با مشکلات پوکی استخوان، افزایش قند خون و فشارخون مواجه کند. در نتیجه نباید هیچ دارویی را بدون تجویز پزشک به سرم اضافه و تزریق کرد. در ادامه به برخی دیگر از عوارض سرم زدن زیاد اشاره می‌کنیم.

  1. اشتباهاتی که هنگام تزریق وریدی توسط افراد ناآگاه اتفاق می‌افتد.

  2. تزریق اشتباه سرم شست‌وشو به جای سرم وریدی

  3. تزریق سرم‌ها و محلول‌های وریدی که تاریخ مصرف آن‌ها گذشته است.

  4. عدم کنترل سرعت ورود مایع سرم به عروق که منجر به تورم محل سرم، کاهش شدید دمای بدن و ایجاد لرز می‌شود.

  5. تزریق اشتباه سرم قندی به بیمارانی که دیابت دارند.

 

مجموعه آنست درمان، یکی از مراکزی است که انواع خدمات پزشکی و پرستاری در منزل را به صورت کاملا حرفه ای و اصولی ارائه می دهد. افرادی که در این مجموعه مشغول به کار هستند، همگی افراد متخصص و حرفه ای بوده و دارای سال های تجربه هستند. به همین علت می توانید با خیال راحت خدمات پزشکی و پرستاری مورد نیاز خود را از آن ها در خانه دریافت کرده و به این ترتیب، دیگر نیازی نیست که بخش بزرگی از زمان خود را در مسیر رفت و آمد به بیمارستان ها و مراکز درمانی برای تزریق آمپول و سرم هدر دهید.


آنست درمان ارائه دهنده خدمات پزشکی و درمانی در منزل :


 

اولین دیدگاه را بنویسید

درخواست رزرو نوبت

جهت رزرو نوبت لطفا فرم زیرا تکمیل نمایید

ساعت کاری پزشک:

شنبه-16:00 - 20:00

|

دوشنبه-16:00 - 20:00

|

چهارشنبه-16:00 - 20:00

"(الزامی)" indicates required fields