تزریقات در منزل

{je_health-service_shema}

یکی از پر مخاطب ترین خدمات درمانی در منزل، تزریقات است.خدمات تزریقات در منزل، بیماران نیازمند تزریق را از شر طرح ترافیک،تاکسی، آلودگی هوا، شلوغی درمانگاه ها و کلینیک ها و از همه مهم تر خطر ابتلا به بیماری های واگیردارد و… نجات می دهد.نیاز مکرر برخی بیماران و همینطور کهولت سن و بارداری و ترس کودکان از محیط های درمانی از جمله مواردیست که دریافت خدمات تزریقات در منزل را تبدیل به امری ضروری کرده است.تزریق سرم و آمپول توسط پرستار از جمله خدمات آنست درمان است. برای دریافت خدمات کافیست با شماره 09026736120 و 09190950107  تماس بگیرید.

تزریقات در منزل

تزریقات در منزل

تزریقات در منزل از جمله خدماتی است که مجموعه آنست درمان ارائه می دهد.آنست درمان با کادری مجرب آماده ارائه خدمات پرستاری و پزشکی در منزل است.

خانه شما بیمارستان نیست،اما  ما آن را به مجهزترین بیمارستان  خصوصی شما تبدیل می کنیم تا در آسایش و آرامش منزل سلامتی خود را به دست آورید.کافیست برای دریافت خدمات آنست درمان از جمله:تزریقات در منزل، آزمایش خون در منزل، ویزیت پزشک در منزل، بخیه در منزل، سنوگرافی در منزل تزریق سرم در منزل، پانسمان در منزل و… با شماره های  09026736120 و 09190950107   تماس بگیرید.

خدمات تزریقات در منزل آنست درمان

تلاش پرسنل آنست درمان این است که بخش بزرگی از نیازهای بیماران را در زمینه تزریقات را بر طرف کنند. این خدمات بخش های گوناگونی را شامل می شود:
 • تزریق آمپول در منزل

عده زیادی از افراد به تزریقات مختلف همچون تزریق آمپول تقویتی یا پنی سلین و غیره نیاز دارند. تزریق آمپول به دو صورت وریدی (تزریق دارو مستقیماً در رگ) یا عضلانی (باید به درون عضله منتقل شود.) تقسیم بندی می شود.

 • وصل سرم در منزل

یکی از خدمات تزریقات سرم تراپی در منزل است. تزریق سرم باید توسط افراد با تجربه و به وسیله انژیوکت صورت پذیرد. پرستاران با تجربه در کمترین زمان رگ بیمار را پیدا و سرم را وصل می کنند. این خدمات برای تمامی گروه های سنی در منزل انجام می گیرد.

 • تزریق سرم در منزل شبانه روزی

دسترسی به خدمات پزشکی در طول شب بیش از هر زمان دیگری احساس می شود. آنست درمان به سبب راحتی و آسایش بیماران خدمات تزریقات در منزل را از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب به بیماران ارائه می دهند.

 • تزریق واکسن

ایمن سازی بدن برای جلوگیری از ابتلا به بیماری های مختلف مانند هپاتیت، کزاز، کرونا سبب شده که تزریق واکسن در زمان معین و طی فواصل منظم تزریق شود.

 • تزریق بیماری دیابت

تزریق انسولین برای کنترل قند خون انجام می شود و نیاز به تخصص خاصی ندارد. اصولا افراد بعد از چند دوره تزریق توسط افراد متخصص به راحتی این کار را انجام می دهند.

 • تزریق آهن

این تزریق برای کسانی که دچار فقر آهن و کمبود آهن هستند انجام می گیرد. تزریق آهن باید در رگ بیمار زده شود.

تزریقات فقط با نسخه پزشک صورت می گیرد؟

تزریقات در منزل با تجویز پزشک

اگر بخواهیم به این سوال، جواب منطقی بدهیم باید بگوییم که باید تزریقات فقط با نسخه پزشک انجام پذیرد. اما در برخی مواقع به درخواست افراد آمپول های تقویتی هم تزریق می شود. همچنین تزریق آمپول های خاص نیاز به نسخه پزشک و تاییدیه ایشان دارد.

تزریقات در منزل را به چه کسانی پیشنهاد می شود؟

افراد زیادی هستند که از انجام تزریقات استرس و اضطراب می گیرند؛ اما درمان برخی بیماری های غیر از آمپول و سرم راه دیگری ندارند. تزریقات در خانه یکی از راه های است که افراد با توجه به روحیات و نوع نیاز خود می توانند از آن بهره ببرند. همه افراد می توانند از خدمات تزریق در منزل استفاده کنند اما این خدمات بیشتر مناسب گروه های زیر است:

 • تزریقات در منزل برای سالمندان

افراد مسن دارای مشکلات و محدودیت های هستند و به راحتی نمی توانند فعالیت های مربوط به خود را انجام دهند. بروز این مشکلات می تواند ناشی از بیماری یا نداشتن قوای جسمانی باشد. برای افراد سالمند خارج شدن از خانه و انتظار در مراکز درمانی سخت و ناراحت کننده است. حتی بعضی از این افراد نمی توانند به راحتی راه بروند. برای این گروه سنی تزریقات در خانه گزینه مناسبی است. همچنین یکی از خدمات مهم آنست درمان پرستاری از سالمندان است که پرستاران به طور کامل در کنار فرد هستند و نیازهای آن را بر طرف می کنند.

 • تزریقات در منزل برای کودکان

همه کودکان از قرار گرفتن در مراکز درمانی و کلینیک ها وحشت دارند و تجربه یک تزریق بد در ذهن‌شان خواهد ماند. انجام تزریقات در خانه باعث کاهش استرس و اضطراب آن ها می شود. استفاده از خدمات تزریقات کودکان در منزل، مورد استقبال اکثر خانواده ها قرار گرفته است.اگر شما والد هستید و برایتان مهم است که دلیل ترس کودکتان چیست،مقاله چرا کودک من از رویارویی با پزشک می‌ترسد؟ را  پیشنهاد می کنم.

 • تزریقات در منزل برای معلولین

عده ای از افراد به دلایل مختلفی، حرکت و رفت و آمد برایشان مشکل است. دلایلی مثل بیماری های سخت، مشکل جسمی دائمی و بیماری های مغزی را می توان نام برد. خارج شدن از خانه برای این افراد مشکل و تا حدی غیر ممکن است و باعث زحمت بستگان بیمار می شود. بهترین گزینه برای این افراد تزریقات در خانه است که به راحتی قابل دسترسی است.

 • تزریقات در منزل برای بیماران کرونایی

بیماری کرونا فقط با فاصله گذاری اجتماعی مهار می شود. برای همین بیماران کرونایی باید خود را قرنطینه کنند. اگر بیمار به تزریقات احتیاج داشت، پرستاران با رعایت تمامی نکات بهداشتی در منزل بیمار خدمات رسانی می کنند. استفاده از این خدمات باعث می شود که دیگر اعضای خانواده به این بیماری مبتلا نشوند.

 • تزریقات در محل کار

یکی از خدماتی که مجموعه آنست درمان در اختیار استفاده کنندگان قرار می دهد، تزریقات و سرم تراپی در محل کار است. با توجه به این که افراد مدت زمان نسبتا زیادی را در محل کار سپری می کنند استفاده از این خدمات موجب می شود فرد نیازی به مراجعه به مراکز درمانی نداشته باشد. همچنین میزان زمانی که فرد برای تزریقات حضوری می گذارد بیشتر از استفاده از خدمات این مراکز است.

نکات بهداشتی و مهم تزریقات در منزل 

نکات بهداشتی تزریقات در منزل

اگر تزریقات در خانه با رعایت نکات بهداشتی انجام نشود، بیمار دچار مشکلاتی می شود. پرستاران در هنگام تزریقات در خانه باید به این نکات توجه داشته باشند. تزریقات در خانه ملزم به رعایت نکات زیر است:

 • پرستار باید در موقع ارائه خدمات تمام وسایل بهداشتی را همراه داشته باشد. مواد ضدعفونی کننده و الکل در الویت قرار دارد. همچنین لوازمی مانند سرنگ، پانسمان، سرسوزن، انژیوکت را به همراه داشته باشد.
 • به هیچ عنوان از سرم و سرسوزنی که آسیب دیده استفاده نکنید.
 • برای انجام تزریقات وجود نسخه پزشک ضروری است و پرستار باید به این موضوع توجه کند.
 • در هنگام تزریقات ضدعفونی کردن دست ها و وسایل حتما باید رعایت شود.
 • اگر بیمار به تزریقات متعدد نیاز داشته باشد بهتر است که ناحیه تزریق ها را عوض کند تا بیمار درد زیادی را تحمل نکند.
 • در مورد بعضی از داروهای تزریقی پرستار باید در مورد سابقه حساسیت از بیمار اطلاعات کسب کند یا در صورت نیاز تست حساسیت انجام دهد.
 • قبل از تزریق تاریخ انقضاء داروی تزریقی را بررسی کند.
 • زمانی که تزریقات با ترشحات و خون تماس دارد، پرستار باید از دستکش یکبار مصرف استفاده کند و بلافاصله بعد عمل تزریق دستکش را دور بیندازد. سپس دست های خود را بشورد و ضدعفونی کند.
 • همچنین به منظور احترام به حریم شخصی بیمار عمل تزریقات را در اتاق جداگانه انجام شود.

تزریقات  چیست؟

تزریق یا انژکسیون روشی است برای وارد کردن داروهای مایع به بدن در این روش می توان سرنگ ها و سوزن هایی را دید که نوکی تیز دارند و برای تزریق دارو وارد عضلات انسان می شوند. نکته قابل توجه این است که در تزریقات علاوه بر سرنگ ها، استفاده از اینجکتور نیز متداول است.

منظور از تزریقات در منزل چیست؟

منظور از تزریقات در منزل چیست؟

گاهی می توان افرادی را دید که به دلایل مختلفی همچون ضعف جسمانی و بیماری های مختلف توانایی مراجعه به مراکز درمانی برای تزریق دارو را ندارند. در چنین شرایطی خدمات تزریقات در خانه آنست درمان می تواند به این افراد کمک کند تا بدون نیاز به مراجعه، در منزل داروهای موردنیاز خود را دریافت کنند. نکته ای که لازم است به آن توجه داشته باشید این است که تنها افرادی می توانند تزریقات خود را در منزل انجام دهند که نسخه پزشک را همراه داشته باشند.

انواع تزریق

از انواع تزریقات می توان به داخل جلدی، زیرجلدی، وریدی و عضلانی اشاره کرد که هرکدام کاربردهای خاص خود را دارند. در ادامه به بررسی دقیق این تزریقات خواهیم پرداخت.

 • تزریقات زیرجلدی

این روش نیز برای انتقال دادن دارو به بدن بیماران کاربرد دارد، اما تمامی داروها را نمی توان با این روش به بدن رساند. تزریق زیر جلدی، داروی مورد نظر بین لایه چربی که بین پوست و ماهیچه قرار دارد تزریق می شود. داروهایی که معمولا به این روش تزریق می شوند انسولین ها و مورفین ها هستند. توجه داشته باشید که این داروها را باید در مدت زمان طولانی تر و به آرامی تزریق کرد.

 • تزریق داخل جلدی

اصولا تزریق داخل جلدی در بالای بازو، کتف، قسمت میانی ساعد و بالایی سینه برای تشخیص حساسیت داروی در افراد انجام می پذیرد. محل مورد نظر باید فاقد مو، تغییر رنگ پوست و رگ های وریدی باشد. این نوع تزریق کمترین کاربرد را دارد.

 • تزریق وریدی

ساختار این نوع تزریقات در منزل به گونه ای است که دارو به روش درون وریدی تزریق می کنند. در این روش داروها با سرعت بیشتری به خون وارد شدن و به سرعت نیز می توانند بر روی بیمار اثر داشته باشند. تنها در موارد خاصی از تزریقات وریدی استفاده می شود. اگر بخواهیم اشاره ای اجمالی به کاربردهای این نوع تزریق داشته باشیم می توان موارد حساس و اورژانسی را نام برد.

 • تزریق عضلانی

تزریقات عضلانی را می توان به عنوان شناخته ترین تزریقات در مراکز درمانی و یا تزریقات در منزل دانست. افرادی که نیاز به دریافت دارو با دوز بالا دارند لازم است از این روش برای تزریق استفاده کنند.

پرسشی که مطرح می شود این است که از کجا بدانیم تزریق من از چه نوعی است؟ در پاسخ به این پرسش باید بگوییم که برای تشخیص نوع تزریق باید از افرادی کمک بگیریم که دانش بسیار بالایی در این زمینه دارند. ما در آنست درمان این امکان را برای شما فراهم ساخته ایم تا به اطلاعات مفیدی در این باره دست پیدا کنید.

آیا برای تزریقات باید به مراکز درمانی مراجعه کرد؟

آیا برای تزریقات باید به مراکز درمانی مراجعه کرد؟

شما برای انجام تزریقات الزامی برای مراجعه به مراکز درمانی ندارید. تزریقات در خانه و خدماتی که در این راستا ارائه می شود این امکان را برای شما فراهم می کند که در منزل خود نیز تزریقات را انجام دهید. انتخاب مراکز معتبری که به عنوان ارائه دهنده تزریق آمپول یا وصل سرم در منزل فعالیت دارند اهمیت بسیار زیادی دارد. با توجه به این موضوع توصیه داریم در این راستا دقت عمل بالایی را به کار گیرید.

کدام نوع تزریقات در منزل انجام می شوند؟

شما با انتخاب مراکزی که اعتبار بسیار بالایی دارند می توانید از خدمات تزریق آمپول و یا تزریق سرم به صورت شبانه روزی بهره مند شوید. با توجه به نوع آمپول و ویژگی هایی که دارد می توان انواع تزریقات از جمله تزریق زیرجلدی، تزریق داخل جلدی، تزریق وریدی و تزریق عضلانی را در منزل انجام دهید.

مزایای تزریقات در منزل

مهم ترین مزیت های تزریقات آنست درمان شامل موارد زیر هستند:

 • مقرون به صرفه بودن
 • ماندن در محیطی بهداشتی به جای مراجعه به مراکز درمانی
 • جلوگیری از ابتلا به بیماری های واگیردار
 • عدم نیاز به جا به جایی
 • صرفه جویی در زمان خود (تلف کردن وقت در ترافیک و صف تزریقات)
 • احساس امنیت و آسودگی خاطر
 • در دسترس بودن خدمات تزریقات در کمترین زمان
 • مدیریت کردن تزریقات بیمار
 • مناسب برای سالمندان و کودکان
 • تزریقی بدون دردسر و راحت

هزینه تزریقات در منزل

هزینه این گونه خدمات با توجه به عوامل مختلف متغیر است. عواملی مانند نوع تزریقات، نوع داروی تزریقی، دفعات تزریق، مسافت و مدت زمانی که پرستار باید برای مراجعه طی می کند در قیمت نهایی تاثیر دارد. همچنین هزینه تزریق سرم در منزل تهران بر مبنای تعرفه خدمات پزشکی تعیین می شود.

تزریق توسط پرستار خانم و آقا

بنا به درخواست شما خدماتی از جمله تزریقات آمپول، تزریق سرم،سونداژ و ... که ممکن است به دلایل شرعی و یا دلایل غیر شرعی حضور یک پرستار غیر همجنس شمار ا معذب کند ما پرستاران همجنس و بنا به درخواست شما به منزلتان اعزام خواهیم کرد.تا شما در آرامش خاطر کامل خدمات درمانی موردنیازتان را دریافت کنید.کافیست درخواست خود را در زمان تماس با کارشناسان ما مطرح کنید.

تزریق ناصحیح و عوارض جبران ناپذیر

شاید تزریقات کار ساده ای به نظر برسد و عموم مردم فکر کنند که خودشان می توانند بدون هیچ دانشی این کار را انجام دهند در حالی که تزریقات یک امر تخصصی است و تزریق ناصحیح می تواند عواقب بسیار بدی برای بیمار داشته باشد.عواقب تزریق ناصحیح عبارتند از :

 • ایجاد عفونت و آبسه در محل تزریق و همینطور درد شدید
 • گرفتگی غیر عادی عضله محل تزریق
  شکستن و جاماندن سوزن در عضله محل تزریق
 • پارگی رگ یا ورود اشتباه سوزن به استخوان فرد
 • اصابت نوک سوزن به عصب و یا برخورد مایع تزرق با عصب

به هر دلیلی اگر قصد دارید تزریق خود را به شخص غیر متخصص بسپارید یا اینکه خودتان انجام دهید باید بدانید که عواقب زیادی دامن گیرتان خواهد شد.پیشنهاد ما سریع ترین و راه ترین روش دریافت خدمات تزریقات یعنی تزریقات در منزل آنست درمان است.

کاهش عواقب تزریق

نکاتی وجود دارد که در صورت رعایت کردن آن ها در قبل، بعد و حین تزریق میزان عواقب جسمی و روحی تزریقات در منزل به حداقل حالت کاهش می یابد.
اقدامات زیر باید در جهت کاهش میزان عوارض تزریق انجام شود:

 • تذکر به بیماری به منظور جلوگیری از انقباض عضله
 • انتخاب سوزن مناسب با نوع تزریق بیمار
 • استریل نمودن دست، سوزن، سرنگ
  ضدعفونی کردن محل تزریق با پد الکلی
 • انتخاب شیوه و زاویه درست تزریق

مناطق تحت پوشش آنست درمان جهت ارائه خدمات تزریقات در منزل:

تزریقات در منزل آنست درمان در مناطق شمال، جنوب، شرق و غرب تهران و همچنین در کرج، فردیس و بندر عباس ارائه می شود.کافیست با شماره های  09026736120 و 09190950107  تماس بگیرید و با دریافت مشاوره از متخصصین آنست درمان و ثبت درخواست خود هر نوع خدمتی از جمله ویزیت پزشک، تزریقات، سنوگرافی، سونداژ و آزمایش خون و پانسمان و... را در منزل دریافت کنید.

چه نکاتی باید توسط پرستار در منزل بیمار به جهت تزریقات رعایت شود؟

پرستار حاضر در منزل باید به منظور حفظ حریم شخصی بیمار درخواست کند که سایر افراد محل حضور بیمار برای تزریق را ترک کنند.

 • تمامی نکات در جهت انجام یک تزریق کاملا بهداشتی و استریل انجام شود.
 • پرستار باید تمامی تجهیزات لازم برای انجام تزریقات راهمراه خود داشته باشد.
 • پرستار باید قبل از تزریق نوع دارو و تاریخ آن را بررسی کند و در صورت نیاز قبل از تزریق از بیمار نسخه پزشک را درخواست کند. و تست حساسیت را برای بیمار انجام دهد.

هزینه های تزریق در منزل بهینه تر است یا مراجعه به مراکز درمانی؟

از مزایای تزریقات در منزل این است که شما بدون خروج از منزل و بدون صرف زمان و سوخت و همینطور بدون حضور در ترافیک و محیط های آلوده درمانی به خدمات موردنظرتان دسترسی پیدا خواهید کرد و همه ی این ها به معنی حذف هزینه های جانبی است. قطعا دریافت خدمات درمانی در کلان شهرها نه تنها از نظر اقصادی بسیار مقرون به صرفه است بلکه شما را از آسیب های روانی و جسمی ناشی از ترافیک و حضور در محیط های درمانی نجات خواهد داد.

سوالات متداول

 • آیا خدمات تزریق در منزل برای کودکان و نوزدان انجام می شود؟

  بله کلیه خدمات درمانگاه خانگی اعم از تزریق و… برای همه سنین از نوزاد تا سالمند انجام می شود.و این اطمینان را داشته باشید که نیروی کارآزموده درمانگاه خانگی با آموزش های لازم بهترین برخورد را با کودک شما خواهد  داشت.

 • آیا خدمات تزریقات در منزل توسط نیروی کارآزموده انجام می شود؟

  بله با طمینان کامل می توانید تزریق خود را به درمانگاه خانگی بسپارید.تزریق با دقت کامل و با کمترین درد توسط کادر با تجربه ما  انجام می شود.

 • آیا تیم تزریق در خانه همه تجهیزات مورد نیاز را داراست یا باید تهیه کنیم؟

  بله تیم تزریق درمانگاه خانگی کاملا مجهز است و نیاز نیست هیچ یک از تجهیزات را در منزل داشته باشید یا تهیه کنید.

 • چگونه میتوانم درخواست تزریقات در منزل خود خود را ثبت نمایم؟

  در هر ساعتی از شبانه روز کافیست با تیم درمانگاه خانگی تماس بگیرید یا با مراجعه به سایت درمانگاه خانگی درخواست خود را ثبت کنید تا نیروی متخصص فورا اعزام شود.

جهت دریافت خدمات به صورت 24 ساعته با آنست درمان تماس بگیرید.

2 نظر

 • ما سمت غرب هستیم و همیشه مشکل ترافیک داریم، اتفاقی توی گوگل با سایت انست درمان آشنا شدم و ازتون خدمات تزریقات در منزل گرفتم و خیلی خیلی راضیم

دیدگاهی بنویسید

درخواست رزرو نوبت

جهت رزرو نوبت لطفا فرم زیرا تکمیل نمایید

ساعت کاری پزشک:

شنبه-16:00 - 20:00

|

دوشنبه-16:00 - 20:00

|

چهارشنبه-16:00 - 20:00

"(الزامی)" indicates required fields